rekreační domy, rekreační apartmány, rekreační byty, chaty, chalupy,
ubytování v soukromí, Itálie, Chorvatsko, ...

Rekreační domy k pronájmu v Čechách, Evropě, USA a SAE

Rekreacniapartmany.cz
800 400 484
i Rezervace: 800 400 484 | 7 dní v týdnu od 9:00 do 20:00 hod
Rychlé hledání Hledat detailně Hledat na mapě
Rekreační domy a apartmány na pronájem

Rekreační domy a apartmány na pronájem

48.000 rekreačních domů, chat, vil a apartmánů v 29 zemích
Letní rekreační domy u moře

Letní rekreační domy u moře

Ubytování v Chorvatsku. Itálii, Francii, Španělsku...
Luxusní domy s bazénem v celé Evropě

Luxusní domy s bazénem v celé Evropě

Luxusní domy, chaty a apartmány v celé Evropě
Rekreační domy na horách

Rekreační domy na horách

Zimní dovolená v Itálii, Rakousku, Švýcarsku, Francii...
Vyhledejte a rezervujte ubytování on-line:
Hodnocení kvality (minimálně):
základní
nejvyšší
Vyhledejte a rezervujte ubytování v rekreačním domě či rekreačním apartmánu on-line:
Počet pokojů (min-max)
Počet ložnic (min-max)
Hodnocení kvality (minimálně):
základní
nejvyšší

Dovolená u moře autem  a rekreační apartmány, vily a domy v Chorvatsku


Dovolená v přímořském Chorvatsku láká každoročně mnoho českých turistů. Jedním z důvodů, proč volí tuto slunnou zemi pro svoji rekreaci a ubytování v rekreačních apartmánech a domech je i její blízkost. Do Chorvatska se dá velmi dobře dojet vlastním autem, což je skvělé pro ty z vás, kteří na hromadných zájezdech v autobusech trpíte nudou, rozlámaným tělem a nepohodlím.

Chcete-li se vyhnout zácpám, naplánujte si trasu s využitím informací v dopravním plánovacím kalendáři o dnech a směrech největší předpokládané hustoty dopravy.

 

Cesta do Chorvatska

Nejrychlejší a nejpohodlnější cesta z České republiky do Chorvatska vede přes Rakousko (pozor, děti do 12 let musí být v Rakousku v autosedačce!). Pro přejezd Rakouska potřebujete mít tamní dálniční známku. Na hranicích, nebo ještě lépe v předstihu na některých místech v České republice, si můžete koupit dálniční známku desetidenní za 7,60 Eur. Ve Slovinsku dálniční známka stojí týdenní 15 Eur a měsíční 30 Eur. Dále se připravte, že budete platit v Rakousku a Chorvatsku mýtné za použití mostu či tunelu, zde můžete platit eurem nebo kartou, v Chorvatsku i kunami. V Chorvatsku se místo dálniční známky platí tzv. dálniční poplatky, jejich cena se odvíjí od délky úseky, který projedete. Např. průjezd po úseku dálnice A1 ze Záhřebu do Splitu vyjde na 157 kun (cca 600Kč). Můžeme-li doporučit, je výhodnější v Chorvatsku dálniční poplatky platit kartou.

Míříte-li na do Dalmácie, trasa povede přes města  Praha (CZ), Brno (CZ), Vídeň (A), Graz (A), Maribor (SLO), Záhřeb(HR), Karlovac (HR), Bosiljevo (HR), Žuta Lokva (HR), Gospić (HR), Gornja Ploča (HR), Zadar (HR),  Pirovac (HR), Vrpolje (HR), Dugopolje (HR), Split(HR). Na této cestě bývají obzvlášť v letních měsících časté kolony.

Další možností, jak se dostat do Dalmácie, je cesta přes Plitvická jezera. Směr je znovu Vídeň (A), Graz (A), Maribor (SLO), Záhřeb(HR), Karlovac (HR), dále pojedete přes Plitvická jezera (HR), Gračac (HR), Knin (HR), Sinj (HR), Split (HR).

Chcete-li na západ Chorvatska (oblast Istrijské župy), můžete jet směrem České Budějovice (ČR), Linec (ČR), Salcburk (A), Villach (A), Lublaň (SLO), Koper (SLO), Buje (HR), Pula (HR).

Silniční poplatky

A1 Záhřeb – Bosiljevo – Zadar – Šibenik – Split – Šestanovac – Ravča

A2 Záhřeb – Zaprešic – Krapina – Macelj

A3 Bregana - Záhřeb – Slavonski Brod – Županja – Lipovac

A4 Záhřeb –Varaždin – Goričan

A5 Osijek – Dakovo – Stredanci

A6 Záhřeb –Karlovac - Bosiljevo – Vrbensko – Rijeka

A7 Rijeka – Rupa

 

Dopravní předpisy v Chorvatsku

Zvolíte-li cestu do Chorvatska vlastním autem, je dobré vědět, jaké jsou tamní dopravní předpisy. Povolená rychlost v obci je 50 km/h, na dálnici můžete jet 130 km/h, na ostatních silnicích 90 km/h. Po silnicích vysokorychlostních můžete jet 110 km/h. Motorová vozidla s přívěsem bez brzdy a autobusy mají povolenou rychlost 80 km/h.

Bezpečnostní pásy a jejich používání je povinné na všech sedadlech, na kterých jsou nainstalovány. Děti, kterým ještě nebylo 12 let, smí sedět jen na zadních sedadlech. Dětské sedačky jsou pro děti do 5 let. Vystoupíte-li po cestě mimo parkoviště z auta, vždy na sobě musíte mít výstražnou vestu. Co se týče světel, je povinné svítit v zimním čase i ve dne. Povinou výbavou je výstražný trojúhelník, sada náhradních žárovek, autolékárnička, tažné lano a náhradní pneumatika.

Je-li vozovka mokrá, přizpůsobte tomu jízdu, která je pak velmi nebezpečná. Při jízdě je zakázáno používat mobilní telefon.

 

Cestovní doklady

Pro cestu do Chorvatska vám postačí platný pas nebo jiný mezinárodně uznávaný doklad. Celní předpisy jsou přizpůsobeny normám Evropské unie, ale předměty pro osobní potřebu se mohou dovážet bez cla a DPH pouze do hodnoty 300 kun. Dovoz a vývoz zahraniční měny je volný pro cizí a chorvatské občany žijící v zahraničí, ale povinností je celnici přihlásit převoz jakékoli hotovosti, pokud přesahuje hodnotu 10.000 EUR.

V případě, že budete cestovat se svým mazlíčkem, jste za něj zodpovědní. Ověřte si, zda-li je očkován a jestli má platný pas nebo veterinární ověření.

 

Dopravní nehoda

Dopravní nehodu je třeba hned oznámit policii na čísle 92, nebo 112. Není nutné v případě nehody s malou materiální škodou. V případě zranění volejte záchrannou službu 94. V případě jakéhokoli poškození vozidla je nutné vyžádat si od policie potvrzení o ohledání a poškození, bez kterého nelze přejet státní hranice. Pokud potřebujete servis, volejte 987 (při volání ze zahraničí volte +385 1 987).

 

Ubytování v Chorvatsku

V naší nabídce máme širkový výběr různých objektů v Chorvatsku v rekreačních apartmánech a domech s ubytováním v soukromí. Chorvatsko je ideální dovolená pro rok 2010. Nabídka ubytování v Chorvatsku je velmi široká a pestrá. Můžete si vybrat z řady rekreačních objektů, vil, domů, apartmánů, které se liší svými vlastnostmi - velikostí, typem soukromí, okolím, vybavením a dalším. Rekreační objekty se nachází podél celého pobřeží. Je jen na vás, který rekreační objekt si pro svůj pobyt v Chorvatsku zvolíte. Všechno ubytování je navíc v Chorvatsku cenově velmi přijatelné.

Moje vybrané domy

Skrýt schránku s výběrem domů... X
Zaregistrujete/přihlaste se pro ukládání výběru pro pozdější použití...

Otázky a rezervace

VOLEJTE ZDARMA
800 400 484
Volejte zdarma - 800400484

Přihlášení uživatele

jméno:
heslo:
registrovat
zapomněli jste heslo přihlásit >

Akce & Novinky

Last minute sleva 33% více jak 3800 rekreačních domů a rekreačních apartmánů
Vyberte si z naší nabídky více jak 3.800 rekreačních domů a rekreačních apartmánů s ... více>
Ubytování na horách - zima 2015. Zahájen prodej Silvestra a ubytování na horách s lyžováním
Myslete na svou zimní dovolenou a Silvestr už nyní. Vybírejte z největšího výběru v na... více>

Luxusní rekreační domy

Luxusní rekreační domy
Town Hall Apartments
Max. osob: 2
Velká Británie*
Tisvildelund
Max. osob: 12
Dánsko*
Vrist
Max. osob: 8
Dánsko*
Asserbo
Max. osob: 7
Dánsko*
Bogø
Max. osob: 8
Dánsko*

Nabídka

Spolupracujeme

Cestovní pojištění EVROPSKÁ
Můžeme Vám doporučit přehledné cestovní pojištění srovnání od ePojisteni.cz.
Copyright © 2020 CASA VACANZE s.r.o.