rekreační domy, rekreační apartmány, rekreační byty, chaty, chalupy,
ubytování v soukromí, Itálie, Chorvatsko, ...

Rekreační domy k pronájmu v Čechách, Evropě, USA a SAE

Rekreacniapartmany.cz
800 400 484
i Rezervace: 800 400 484 | 7 dní v týdnu od 9:00 do 20:00 hod
Rychlé hledání Hledat detailně Hledat na mapě
Rekreační domy a apartmány na pronájem

Rekreační domy a apartmány na pronájem

48.000 rekreačních domů, chat, vil a apartmánů v 29 zemích
Letní rekreační domy u moře

Letní rekreační domy u moře

Ubytování v Chorvatsku. Itálii, Francii, Španělsku...
Luxusní domy s bazénem v celé Evropě

Luxusní domy s bazénem v celé Evropě

Luxusní domy, chaty a apartmány v celé Evropě
Rekreační domy na horách

Rekreační domy na horách

Zimní dovolená v Itálii, Rakousku, Švýcarsku, Francii...
Vyhledejte a rezervujte ubytování on-line:
Hodnocení kvality (minimálně):
základní
nejvyšší
Vyhledejte a rezervujte ubytování v rekreačním domě či rekreačním apartmánu on-line:
Počet pokojů (min-max)
Počet ložnic (min-max)
Hodnocení kvality (minimálně):
základní
nejvyšší

Dovolená v Itálii

Rekreace v Itálii slibuje nejen báječnou relaxaci, ale i aktivní odpočinek nebo poznávání tamní přírody a kultury. Ve slunné Itálii si přijdou na své především ti, kteří mají rádi průzračné moře, středomořskou kuchyni a příjemně strávenou dovolenou. Pobyt v Itálii nabízí nesčetně možností, jak využít volný čas. Skvěle si zde užijí rodiny s dětmi, parta kamarádů i samostatné páry.

Ubytování Itálie 2010 - apartmány domy v Italii

Nabídka ubytování v Itálii je široká. Můžete si vybrat z řady rekreačních objektů, vil, domů, apartmánů, které se liší velikostí, pozemkem, typem soukromí, okolím, vybavením a službami. Rekreační apartmány se nachází podél celého pobřeží. Je jen na vás, zda si vyberete pro pobyt v Itálii dynamické a zajímavé městské části nebo klidný a srdečný venkov, a zda si vyberete vilu s bazénem nebo domek u pláže.

Pláže jsou v Itálii převážně písčité nebo oblázkové. Nejznámějšími a nejoblíbenějšími letovisky jsou Bibione a Rimini, které s oblibou vyhledávají nejen čeští turisté. Obě destinace poskytují veškerý komfort pro skvělou dovolenou, ať už se jedná o pestrou nabídku sportovního vyžití či různorodé možnosti stravování. O zábavu zde rozhodně není nouze, můžete se například projít po tamních památkách, navštívit tradiční trh nebo se jít pobavit do některého z nočních klubů.

Kam vyrazit v Itálii

Díky dlouhé historii, kterou má Itálie za sebou, narazíte takřka na každém kroku na pamětihodnost, ať už se jedná o zajímavou sochu, architektonický objekt nebo prastaré zříceniny. Mezi ty nejcennější, zapsané v seznamu UNESCO, patří skalní kresby ve Val Camonice, historická centra měst Řím, Florencie, Neapol, Janov, Siena, Pienza, Urbino a San Gimignano, hrad Castel del Monte, Hadrianova vila v Tivoli, etruské hřbitovy Cerveteri a Tarquinia, Benátky a Benátská laguna, Piazza del Duomo v Pise. Báječným výletem je i návštěva sopky Vesuvu a nedalekých Pompejí, kde se můžete projít starodávným městem, které bylo v roce 1979 zatopeno lávou. Paradoxně díky ní se nám uchovaly důkazy o jedinečné architektuře starověku.

Nejednu památku skrývá snad každé malé městečko. Ty vás okouzlí svojí otevřeností, vstřícností a ojedinělou atmosférou.


Budete-li trávit dovolenou v Itálii, doporučujeme minimálně jeden den vyčlenit pouze pro poznávací výlet. Můžete se například vydat po některé z následujících tras, které jsme pro vás vybrali.


Pestrým a zajímavým výletem je dozajista cesta do Neapole, třetího největšího města Itálie. Jak nám praví známé pořekadlo „vidět Neapol a zemřít“, má toto město opravdu co nabídnout. Kromě historického centra, které je zapsané v seznamu UNESCO, v něm nalezneme mnoho krásných kostelů a hradů. Zhruba 22 km pod Neapolí se nachází Pompeje, proslulé vykopávkami antického města, zalitého v r. 79 lávou ze sopky Vesuv. Můžete na ni při své návštěvě provincie Neapol vystoupat a užít si líbivého rozhledu po okolí. Vydat se na její vrchol můžete z Pompejí nebo z Herkulánea, kam jezdí pravidelně autobusy. Na úplný vrcholek ke kráteru se smí jen s placeným průvodcem.


Dalším oblíbeným cílem turistů je Národní park Gran Paradiso, který najdete v Grajských Alpách v severní části Itálie nedaleko Turína. Gran Paradiso zabírá 730 km2 a naleznete v něm mimo jiné úchvatné přírodní scenérie, které podtrhává nejvyšší bod Národního parku, hora Gran Paradiso (4061 m). V parku je možno vidět kozorožce, které tamní správa chrání před vyhubením. Informace o tamních stezkách, stravování nebo případném ubytování vám poskytnou v informačním středisku v městě Cogne.

Italie pro gurmány a milovníky jižanské kuchyně

Itálie je vyhlášena pro svoji lehkou, zdravou a především chutnou kuchyni. Základ tvoří hlavně čerstvá zelenina a ovoce, ryby, sýry. Nejčastějším jídlem je pizza nebo těstoviny, kterých je přes 140 druhů (názvy se liší podle jednotlivých regionů). Jen pro zajímavost, průměrný Ital sní za rok 25 kg těstovin a vypije přes 100 litrů vína. Vinařství tu má dlouholetou tradici a italské víno je opravdový nektar.


Dovolená v Itálii - tipy a rady

Pojedete-li na dovolenou do Itálie, nemusíte si zařizovat žádné turistické vízum. V Itálii platí bezvízová dohoda na 90 dnů. Aby délka vašeho pobytu v Itálii byla prokazatelná, požádejte na hranicích o vstupní razítko. Na dovolenou neodjíždějte bez platných osobních dokladů a cestovního pojištění. Budete-li potřebovat lékařské ošetření, lékaře či zubaře naleznete v každém městečku. Pojišťovna vám po návratu výdaje proplatí.


Studenti by si neměli opomenout vzít slevové karty např. ISIC. Můžou využít slevy nejen v muzeích a galeriích, ale také na některé vlakové jízdenky.


Oficiálním jazykem je italština, v letoviscích se domluvíte i německy nebo anglicky.


Otevírací doba obchodů a bank je zhruba od 8:30 – 13:00, poté následuje polední pauza a následně je otevřeno od 15:30 – 20:00. V rekreačních střediscích je doba uzpůsobena turistům.


Platí se eurem a ceny za jídlo, suvenýry nebo oblečení se liší podle oblastí nebo kvality a nakupující si vždy musí vzít stvrzenku, kterou si občas vyžádá finanční policie. V Itálii je přísně zakázáno nošení „chladných zbraní“ jakou je například nůž.


Svoje osobní věci si pečlivě hlídejte a nenoste u sebe větší obnos peněz. Nedoporučuje se ani odcházet od plně naloženého auta.


Bude-li mít na dovolené v Itálii jakýkoliv problém, obraťte se na České velvyslanectví a konzuláty v Itálii. Aktuální telefonní čísla a adresy naleze na stránkách Ministerstva zahraničních věcí.

Moje vybrané domy

Skrýt schránku s výběrem domů... X
Zaregistrujete/přihlaste se pro ukládání výběru pro pozdější použití...

Otázky a rezervace

VOLEJTE ZDARMA
800 400 484
Volejte zdarma - 800400484

Přihlášení uživatele

jméno:
heslo:
registrovat
zapomněli jste heslo přihlásit >

Akce & Novinky

Last minute sleva 33% více jak 3800 rekreačních domů a rekreačních apartmánů
Vyberte si z naší nabídky více jak 3.800 rekreačních domů a rekreačních apartmánů s ... více>
Ubytování na horách - zima 2015. Zahájen prodej Silvestra a ubytování na horách s lyžováním
Myslete na svou zimní dovolenou a Silvestr už nyní. Vybírejte z největšího výběru v na... více>

Luxusní rekreační domy

Luxusní rekreační domy
Iris B
Max. osob: 5
Švýcarsko*
Lucca
Max. osob: 8
Itálie*
Gallipoli
Max. osob: 10
Itálie*
Nr. Lyngby
Max. osob: 22
Dánsko*
Rågeleje
Max. osob: 10
Dánsko*

Nabídka

Spolupracujeme

Cestovní pojištění EVROPSKÁ
Můžeme Vám doporučit přehledné cestovní pojištění srovnání od ePojisteni.cz.
Copyright © 2020 CASA VACANZE s.r.o.